Раздел:

Организации

Категория:

Библиотеки

Науково-технічна бiблiотека ім. Г.І. Денисенка
Науково-технічна бiблiотека ім. Г.І. Денисенка

У 1898 році в Київському політехнічному інституті імені імператора Олександра II було засновано Фундаментальну бібліотеку. Її першим директором і бібліотекарем в одній особі був майбутній академік Української Академії Наук Микола Федотович Біляшівський - відомий історик, етнограф і археолог.

Сьогодні Науково-технічна бібліотека ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» є однією з кращих вузівських бібліотек України і Європи. Її відвідали представники більш як із 90 країн світу.

Читачами бібліотеки були тисячі видатних професорів, педагогів, студентів, письменників, співаків, спортсменів, визнаних діячів із світовим ім'ям. Це - В.Л. Кирпичов, Є.О. Патон, С.П. Тимошенко, М.І. Коновалов, С.П. Корольов, В.Л. Челомей, А.М. Люлька, О.О. Мікулін, І.І. Сікорський, О.С. Кудашев, Д.П. Григорович, І.П. Бардін, Б.Є. Патон, О.В. Вінтер, Г.С. Писаренко, В.І. Трефілов, Іван Ле, Юрій Яновський, Натан Рибак, Володимир Чубинський, Анатолій Мокренко, Володимир Дубок, Валерій Лобановський, Лариса Латиніна і багато-багато інших.

В 1965 році бібліотека отримала статус науково-технічної і була віднесена до другої категорії з оплати праці, а в 1983 році була віднесена до першої категорії з оплати праці. Із 1980 року бібліотека працює в новому приміщенні, побудованому за індивідуальним проектом з ініціативи ректора інституту Г.І. Денисенка. Бібліотека була задумана як синтез книги, архітектури, мистецтва і нових технологій. Вона знаходиться в центрі навчальної зони - на головній площі університету - площі Знань.

В дні святкування 100-річчя НТУУ «КПІ» Вчена рада університету присвоїла бібліотеці ім'я Григорія Івановича Денисенка - члена-кореспондента АН УРСР, Героя Соціалістичної праці, професора, доктора технічних наук, ректора інституту з 1971 по 1987 рік.

Бібліотека обслуговує більше 45 тисяч читачів, із них 37 тисяч студентів. Щоденно бібліотеку відвідує від 1300 до 1800 користувачів. Бібліотека має 15 спеціалізованих читальних залів на 1500 місць і 5 абонентів: науково-технічної літератури, навчальної літератури, соціально-економічної і художньої літератури, періодики.

Фонд бібліотеки налічує майже 3 млн. примірників видань, із них - половина підручники і навчальні посібники видання та інформаційні ресурси з профілю університету. У бібліотеці представлені нормативно-технічна документація, література з питань мистецтва, спорту, лінгвістики, культурології, народознавства. Бібліотека передплачує більше 1000 назв періодичних видань за профілем університету. Для задоволення потреб читачів бібліотека використовує МБА і Міжнародний міжбібліотечний абонемент.

У бібліотеці користувачі можуть працювати з Інтернет і користуватись електронною поштою, а також безпровідним Інтернет. До послуг читачів - електронний каталог, де представлені книги, журнали, дисертації, звіти з НДР. Електронний каталог функціонує з 1987 року. Створюється електронна бібліотека. Бібліотекою оцифровано майже 100 назв методичних видань університету, які користуються попитом серед студентів. В бібліотеці функціонує локальна комп'ютерна мережа на основі програмного забезпечення «ALEPH». Користувачі бібліотеки мають можливість працювати з повнотекстовими базами даних: компанії «EBSСO», Російської державної бібліотеки (дисертації), Української бази законодавчих актів «Ліга-Закон» тощо.

В бібліотеці працює Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ». Бібліотека співпрацює з культурними центрами різних країн: Гете-Інститутом, Британською Радою в Києві, Французьким культурним центром, Службою інформаційних ресурсів посольства США в Україні. Бібліотека підтримує тісні контакти з бібліотеками, книговидавничими і книготорговельними фірмами Німеччини, Австрії, Швейцарії, Голландії, США, Англії, Китаю, Росії, Білорусі, Польщі та ін.

Кожну першу суботу в залі масових заходів проводиться засідання «Клубу фантастів» (керівник доцент механіко-машинобудівного інституту С.М. Лопачев), а кожну четверту суботу - засідання «Клубу пушкіністів», який очолює професор Л.О. Кесова.

Бібліотека є базою практики студентів Київського національного університету культури і мистецтв і Київського обласного училища культури і мистецтв. Із 1998 року бібліотека є співорганізатором щорічної міжнародної конференції «Бібліотеки і асоціації в мінливому світі: нові технології і нові форми співробітництва». Бібліотека є активним членом Української бібліотечної асоціації: директор бібліотеки багато років був її президентом , а нині член її президії. В бібліотеці працюють представники десяти сімейних династій. Бібліотека веде велику науково-методичну роботу.

Бібліотека на сьогодні є відкритою системою. З її фондом може працювати будь-який житель нашої планети.

Страна: Украина
Город: Киев
Адрес: 03056 Київ, пр. Перемоги, 37
Телефон: 0442363072
16 Апр. 2013г.
Отзывы (0)
Для добавления отзыва войдите или зарегистрируйтесь

ВНИМАНИЕ!!! Конкурс!

Нет конкурсов
Кредитная линия под 0% - узнай подробности
Ошибка | Evilart

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.