Раздел:

Организации

Категория:

Библиотеки

Національна парламентська бібліотека України
Національна парламентська бібліотека України

Національна парламентська бібліотека України є провідним державним культурним, освітнім, науково-інформаційним закладом. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами, яка обслуговує найширші верстви населення.

Бібліотеку створено 3 березня 1866 р. як Київську російську публічну за розпорядженням царського уряду. Засновниками її виступили відомі громадські діячі, представники київського дворянства та купецтва: граф О. О. Бобринський, цукрозаводчик та меценат, книготорговці В. Г. Барщевський та С. І. Літов, колишній київський губернатор І. І. Фундуклей, відомий поміщик-українофіл Г. П. Галаган, купці І. М. Бродський, М. І. Горовіц, Ф. П. Ліббе та ін. Основою фонду стали приватна книгозбірня письменника і книговидавця В. Г. Барщевського та пожертви киян. На момент відкриття фонд бібліотеки налічував 319 книг у 667 томах та 43 комплекти періодичних видань.

У 1911 р. на конкурсній основі, на кошти, зібрані жителями міста через розповсюджену спеціальну облігаційну позику, для бібліотеки було зведено спеціальну будівлю (архітектор З. Клаве). Вона є найдавнішою київською спорудою такого призначення і її включено до переліку пам'яток архітектури початку ХХ ст.

В 1957 р. бібліотека стала Державною республіканською бібліотекою УРСР імені КПРС.

Після проголошення незалежності книгозбірня стала називатися Державною бібліотекою України, а у 1994 р., згідно з Указом Президента, вона одержала статус Національної парламентської бібліотеки України.

Національна парламентська бібліотека підпорядкувана Міністерству культури України.

Страна: Украина
Город: Киев
Адрес: вул. Грушевського, 1
Телефон: 0442788512
Сайт: http://nplu.org/
18 Апр. 2013г.
Отзывы (0)
Для добавления отзыва войдите или зарегистрируйтесь

ВНИМАНИЕ!!! Конкурс!

Нет конкурсов
Кредитная линия под 0% - узнай подробности
Ошибка | Evilart

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.